Çağlar Arlı/ Şubat 11, 2020/ Savaşan Teknoloji/ 0 comments

Yazılımınızla iletişim, sağlanan Matrix-API: Windows altındaki DLL dosyaları ve Linux ve Mac-OSX altındaki Paylaşılan Kitaplıklar aracılığıyla gerçekleşir.

Matrix Windows 16, 32 ve 64 bit programlar altında koruma sağlar.

Windows NT / 2000 / XP altında çalışması gereken 16 bit programlar, Matrix DLL’leri tarafından 16 ila 32 bit arasında geçiş otomatik olarak kontrol edildiğinden herhangi bir sorun olmadan Matrix tarafından da korunabilir.

Aşağıdaki şemada nasıl çalıştığı ve Windows 3.x, 95/98, NT, 2000, XP, Vista, 7, 8 ve 10’da Matrix işlevi ile 16 ve 32 bit programların nasıl korunduğu açıklanmaktadır.

LPT arabirimi
Programınızdaki LPT bağlantısı için Matrix modüllerinin adreslenmesi, Windows 95/98 altında bir VXD sürücüsü ve Windows NT / 2000 / XP altında bir SYS sürücüsü aracılığıyla denetlenir. Windows 95/98 altında VXD sürücüsünün kullanımı isteğe bağlıdır – adresleme doğrudan donanım yoluyla ve bir VXD sürücüsü olmadan da yapılabilir.

USB arabirimi
USB bağlantısı için Matrix-Dongle temelde «Sürücü Modu» nu destekler, yani bir sistem sürücüsünün kurulması gerekir. Donanım Sürümü 5.0’dan itibaren, USB Dongle «HID-Modu» içinde ek çalıştırmayı destekler.

In HID-Modedonanım kilidi bağlandığında Matrix-Dongle işletim sistemi tarafından otomatik olarak tanınır. Bu çalışma modundaki avantaj, hiçbir sürücünün teslim edilmesine veya kurulmasına gerek olmamasıdır.

In Sürücü-Mode o teslim ve bir USB sürücüsünü kurmak için gerekli olduğunu.
Bu çalışma modu, USB Dongle’ın önceki donanım sürümleriyle HID desteği olmadan geriye dönük uyumluluğu sağlamak için mevcuttur.

Matrix-Dongle yazılımında
bulunan programlama aracı ile Matrix USB-Dongle’ı istediğiniz işletim moduna (Sürücü ile veya Sürücüsüz) ayarlama olanağına sahipsiniz . »Sürücü ve HID Modu hakkında daha fazla bilgi

Share this Post

About Çağlar Arlı

Küçükken çocukluğumda bilim adamı olmak isterdim. Büyük ve yeni bir şeyler bulup insanlara faydalı olup onların mutlu olmasını isterdim. Yüzlerindeki gülümseme ve tebessüm bana yeterdi. Ama şimdi sadece bir IT yöneticisi ve satış pazarlamacı oldum. Fakat bu gayemi asla kaybetmedim. Ben yaptığım işe yüreğimi ve sevgimi koyarak insanları nasıl mutlu ederim ve gülümsetebilirim diye düşünüyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*