Matrix Yapısı

Dongle USB, Dongles, Yazılım Lisanslama, Donanım Dongle, USB Anahtarı, İki Faktörlü Kimlik Doğrulama, USB Jetonu, Güvenli Kullanıcı Girişi,

Matrix , yazılımı yetkisiz çoğalmaya karşı korunması için güvenilir bir güvenlik sistemidir.

Matrix, yazıcı arayüzü ve PC’nin USB arayüzü için geliştirilmiştir.
İşlevsel olarak, USB ve LPT arabirimi için Matrix modülleri aynıdır ve farklı bellek boyutlarıyla kullanılabilir.

USB arabirimi için Matrix dongle, tescilli USB sürücüsü olmayan tüm işletim sistemlerinde (Windows, Linux, Mac) kullanılabilir. Donanım kilidi, bağlandığında işletim sistemi tarafından otomatik olarak tanınır.

Geliştirme sırasında şeffaf davranışa, bir RISC işlemci kullanılarak yüksek derecede güvenliğe, yazılımınıza kolay bağlantıya ve pratik kullanımda yüksek güvenilirliğe özellikle dikkat edildi.

Matrix modülleri de istiflenebilir, yani LPT ve / veya USB arayüzüne aynı anda birkaç modül bağlanabilir. Aynı arabirime birden fazla modül bağlı olsa bile, her bir modülü ayrı ayrı ele almak mümkündür.

Ağ lisanslarının yönetimi
Bir ağdaki yazılımın korunmasında, kullanıcı tarafından aynı anda kullanılabilen belirli sayıda lisans tanımlamak mümkündür.

Elbette, tek kullanıcı modunda olduğu gibi, her işyeri lisansı için bir donanım kilidi kullanmak da mümkündür. Ancak Lisans Yönetimi olarak bilinen bir ağ işlevselliği MxNet tarafından gerçekleştirilebilir .

MxNet, bir ağda, istenen herhangi bir işyerine bağlanabilen bir dongle kullanmanıza izin verir. Bu yöntem, tek bir işyerinin çözümünden biraz farklı bir konsepte dayanmaktadır. Lisansların yönetimi, MxNET sunucu programı tarafından oluşturulan sunucu dosyası aracılığıyla gerçekleştirilir.

Ağda bulunan tüm istemciler sunucu dosyasına Matrix-API aracılığıyla bir dongle gibi erişebilirler.

Yoluyla ağ koruması MxNet yapar değilağ protokollerini kullanır ve böylece istenen herhangi bir ağ sisteminde kullanılabilir. Sunucu dosyasını oluşturan sunucu programı MxNet, MxNet sunucusunda (dongle bağlı PC) çalışır. Bu dosya belirli aralıklarla güncellenir ve kodlanmış biçimde saklanır. Kodlama algoritması, dosya her güncellendiğinde değişir ve böylece yetkisiz manipülasyona karşı maksimum koruma sağlar.

Talep üzerine size TCP / IP tabanlı bir ağ örneği de sağlayabiliriz.

Kaynak kodunuzda değişiklik yapmadan koruma
EXE-Crypt işlevi, Matrix korumasının kaynak kodunuzda değişiklik yapmadan uygulamanıza entegrasyonu için kullanılabilir.

EXE-Crypt herhangi bir 32-bit EXE dosyasını saniyeler içinde korumanıza yardımcı olur. Demolarınızı sınırlı sayıda yürütülebilen veya yürütme işleminin ilk çalıştırıldığı tarihten itibaren belirli bir kaç günle sınırlandırılabileceği imkanlar da mevcuttur. Bu gelişmiş şifreleme aracı, Tersine Mühendislik’e karşı otomatik olarak hata ayıklama tekniklerini uygulamanıza otomatik olarak uygular.

Matrix-Crypt, kullanımı kolay bir araçta hem Win32 (PE) hem de .NET yürütülebilir dosyalarının korunmasının yanı sıra Macromedia sunumları (örneğin Flash) gibi sabit veya değişken bindirmeleri olan özel biçimlerini de sağlar.

Çok özel mimarileri nedeniyle, .NET yürütülebilir dosyaları yalnızca Tersine Mühendislik’e karşı çok ağır bir şekilde korunabilir.
Tüm önemli .NET koruyucularla ilgili araştırmamız, istisnasız hepsinin çok zayıf bir güvenlik sunduğunu göstermektedir. Zayıf koruma, güvenli olduğu iddia edilen EXE’den sadece birkaç dakika içinde kaldırılabilir.

.NET sorununu çözmek için Matrix-Crypt ile dünya çapında benzersiz ve tamamen yeni bir teknoloji geliştirdik. Gelişimimizin sonucu ezici.
.NET EXE, ayrı ayrı şifrelenen ve ek olarak «Anti-Process-Dump» teknolojisi ile korunan birden fazla katmana bölünmüştür.
Donanım kilidi tabanlı şifre çözme, çalışma zamanında tamamen aktif “Anti-Process-Dump” bariyerinin arkasındaki bellekte gerçekleşir.

Bu yeni teknolojinin kullanılmaya başlanmasıyla Matrix-Crypt bugün dünya çapında kullanılabilen tek güvenli .NET koruyucusudur. Hiç de başka zayıf Obfuscator veya düşük seviyeli Şifreleyici ile karşılaştırabilirsiniz.

Ek özellikler, tüm .NET sürümlerinin (v1.0, 1.1, 2.0) yanı sıra tüm EXE türlerinin (.NET konsolu) desteğidir.
Matrix-Crypt ile korunan .NET uygulamaları, Windows 9x – Windows 10/64 işletim sistemlerinin tümünde Framework 2.0 ile çalışır.

128 bit verinin
şifrelenmesi ve şifrelerinin çözülmesi ML / MK-60 veya MLU / MKU-60’tan sonraki modüller, donanım kilidinden okunamayan 128 bit anahtar aracılığıyla verilerin dahili olarak şifrelenmesine ve şifresinin çözülmesine olanak tanır. Bu anahtar, yazılım yöneticisinin istediği şekilde tanımlanabilir.

Program verilerinizi şifrelemek / şifresini çözmek için Matrix modülleriyle sağlanan şifreleme ve şifre çözme işlevini kullanabilirsiniz. Kendinizi tanımladığınız ve donanım kilidinden okunamayan 128 bit XTEA anahtarını kullanarak, program çalışırken Matrix modülü aracılığıyla şifrelenmiş program verilerinin şifresini çözebilir ve bunları anlamlı değerlere dönüştürebilirsiniz. Dongle’sız bir korsan kopyası bu nedenle işe yaramaz.

ML ve MK, MasterKey ve Kullanıcı Kodu
arasındaki fark LPT ve USB tiplerinin Matrix modülleri, her biri ML serisi ve MK serisi olmak üzere iki model serisine ayrılmıştır. Her iki seri de aynı özellikleri sunar. Bununla birlikte, veri manipülasyonuna karşı daha yüksek derecede güvenlik amacıyla, veriler sadece MK serisinin Matrix modüllerine MasterKey adı verilen bir araçla kaydedilebilir.
MasterKey modülü, Matrix modülü ile birlikte aynı PC’ye de bağlanmıştır. Bu modül, MK serisini sipariş eden her bir kişi için benzersiz bir şekilde üretilir. Bu, modüldeki verilerin yalnızca geçerli bir MasterKey’e sahip olan kişi tarafından değiştirilebilmesini sağlar.

ML serisi, dongle verilerini değiştirmek için MasterKey gerektirmez.

Matrix modülleri, UserCode adlı ayrı bir müşteri koduyla teslim edilir. Bu müşteri kodu değiştirilemez, böylece her yazılım üreticisi yalnızca kendi modüllerini programlayabilir. Müşteri kodu ilk sipariş için bir kez atanır ve sonraki siparişler için değişmeden kalır.

Müşteri, yalnızca herhangi bir Dongle işlevi (Okuma, Yazma, ….) çağrılarak doğru UserCode belirtilmişse dongle’dan / dongle’a veri okuyabilir / yazabilir.
Bir Hacker UserCode’u tespit etmeye ve dongle fonksiyonlarını farklı yanlış UserCodes (örneğin 1 ile nnnnn arasında) ile çağırmaya çalışırsa, dongle çalışmaz. Bu durumda dongle kilitlenir (Anti-Hacker Lock) ve işlevler
doğru UserCode ile çağrılsa bile artık çalışmaz.

Özel bir MasterKey-dongle ile dongle kilidini sadece yazılım üreticisi açabilir. MasterKey modülü, MK serisinin müşterilerine ilk siparişin teslimatı ile birlikte ücretsiz olarak dahildir. ML serisinin müşterileri istedikleri zaman bir MasterKey sipariş edebilirler.

Tüm seriler için PC ile iletişim kodlanmıştır. PC ile dongle arasında her iki yönde değiştirilen veriler iletimden önce kodlanır ve değerlendirmeye kadar kod çözülmez. Kod çözme PC tarafında ve donanım kilidi tarafında gerçekleşir.

Kodlama algoritması sürekli değişir, bu nedenle değiştirilen bilgiler yetkisiz bilgisayar korsanları için değersizdir.

Uzaktan Güncelleme
Matrisi ile müşteri dongle’ınızın güncellemeleri Uzaktan Güncelleme, müşterinin dongle’larının bellek içeriğini müşteri Matrix Dongle’ı size iade etmek zorunda kalmadan güncellemenizi sağlar. Bu, örneğin korumalı yazılımınızdaki ek modüllerin etkinleştirilmesi gerektiğinde kullanışlıdır.

Uzaktan Güncelleme aracı, şifrelenmiş bir EXE dosyası oluşturmanıza olanak tanır. Bu küçük güncelleme programı daha sonra müşteriye gönderilir (örneğin, E-posta yoluyla). Bunu yapmak için müşterinin çevrimiçi olması gerekmez.

Büyük bir avantaj, MK / MKU dongle’larının da değiştirilebilmesidir, aksi takdirde sadece bir MasterKey dongle ile değiştirilebilir.

Bu yöntem, uygulaması daha karmaşık olan ve genellikle müşteriler tarafından kabul edilmeyen çevrimiçi güncellemelere etkili bir alternatiftir.