Micro Dog

SafeNet Micro Dog

Micro Dog, 200 bayt bellek içeren programlanabilir bir cihazdır. Hardware Dog bilgisayara bağlandığında API işlevi ile erişilebilir. Micro Dog’u Windows ve Linux gibi işletim sistemlerinde kullanmayı tercih edebilirsiniz

İşletim sistemi desteği

Micro Dog SDK, Windows 9X / ME / NT / 2000 / XP / Server2003 gibi işletim sistemlerinde kullanılabilir ve Linux çoğu programlama dilini ve geliştirme aracını destekleyebilir.

Micro Dog SDK nasıl çalışır?

Uygulamalar Micro Dog’u API işlevleriyle yönetir. Hardware Dog bu işleme yanıt verir ve uygulamalara değerler döndürür. Uygulamalar döndürülen değerleri doğrular ve buna göre hareket eder. Lütfen aşağıdaki tabloya bakın:

Geliştirici aracı

Geliştirici aracıyla (Dogedt32.exe), donanım köpeklerinin belleğini düzenleyebilir, Seri Numarasını alabilir ve Donanım Köpeklerini toplu olarak başlatabilirsiniz.

Micro Dog SDK iki koruma yöntemi sunar: Çağrı API ve Kabuk Koruması. Koruma planınızı tasarlamayı seçebilirsiniz.

Yöntem: Call API’yi kullanma

Bu nesneler, Micro Dog’u yönetmek için API işlevi sağlar. Uygulamaları korumak için kaynak koduna API işlevi ekleyebilirsiniz. API işlevini çağırma zamanını ve ihtiyaç duyduğunuzda doğru Micro Dog yoksa nasıl davranacağınızı ayarlayabilirsiniz. Prensip olarak, kaynak koddaki daha fazla API işlevi, potansiyel bilgisayar korsanlarını önlemek için daha etkili olacaktır.

Yöntem2: Kabuk Koruması

Kabuk koruması, basit ve hızlı bir çözüm sağlar. Kaynak kodunu değiştirmeden uygulamalarınızı otomatik olarak “sarar” (* .exe ve “.dll). Korunan uygulama çalıştığında, doğru Micro Dog’un varlığını doğrular. Doğru Micro Dog mevcut olmadığında, hata mesajı görüntülenecek ve uygulama anormal şekilde sonlandırılacaktır .. Kabuk Koruması, sona erme tarihini ayarlamak gibi diğer işlevleri sağlar.

 Özellikleri  

  • Algoritmayı Koruyun. Yazılım geliştiricisi, algoritma ve algoritma tanımlayıcıları için baytları esnek bir şekilde tanımlayarak kendi algoritmalarını seçebilir. Micro Dog, 200 baytlık kalıcı bir hafıza içerir. Belleği programlamak için Geliştirici aracını veya API işlevlerini kullanabilirsiniz. Tanımlayıcısı tanımlamak için bayt 196 vardır th 198 inci ve algoritma o 199 inci . Yani 256 farklı algoritma seçilebilir, algoritmik tanımlayıcı 24 bitliktir, varyasyonlar hem algoritma hem de algoritmik tanımlayıcı için bayt değiştirilerek 4000 mega’dan fazla olabilir.
  • Mikroişlemci, Micro Dog bir mikroişlemci içerir. Fiziksel program okunamaz veya değiştirilemez. Bu yardım garantisi Micro Dog yasadışı olarak çoğaltılamaz.
  • DERNT. SafeNet Chaina Veri Değişimi Rastgele Gürültü Teknolojisi, Micro Dog’un bir Logic Analyzer gibi donanım veya yazılım hata ayıklayıcılarından olası kırılmalara etkili bir şekilde direnmesini sağlar.
  • Labirent Teknolojisi. Labirent teknolojisi, Micro Dog’un izlemeyi önleme yeteneğini geliştirmek için programların yürütme sırasını etkili bir şekilde değiştirecektir .
  • Zamanlayıcı. Micro Dog bir zamanlayıcı içerir. Bu zamanlayıcı, tüm işlemlerin Micro Dog’a erişmek için alabileceği maksimum süreyi tanımlar. Normal işlemler zaman sınırını aşmayacaktır, ancak Micro Dog’da verileri izleyen işlemler genellikle olacaktır. Bu olursa, Micro Dog hata değerleri döndürür.
  •   Anti-paylaşım. Micro Dog, paralel bağlantı noktası için paylaşım önleme cihazları içerir.
  • Parola. Micro Dog’da 32 bitlik bir parola belirleyebilirsiniz. Doğru şifre olmadan hafızadaki veriler okunamaz veya yazılamaz. Bellek Geliştiricilerin önemli verileri depolaması için 200 baytlık kalıcı bellek. Veriler, API işlevi veya Dog Editor ile okunabilir veya yazılabilir.
  • Üretim kodu, Bir Mikro Dog, montaj hattında sıralı olan benzersiz bir üretim koduna sahiptir. Aynı Seri numaralı Micro Dog üretim kodu farklı olabilir.
  • Kademeli performans. Daha güvenilir güvenlik elde etmek için birden fazla Micro Dog veya başka bir yazılım koruma donanım anahtarını farklı Seri numarasıyla kademelendirebilirsiniz. 
  •  Geliştirilmiş Güvenlik Motoru II. En son kriptoloji ve gelişmiş algoritmayı entegre eden bağımsız olarak geliştirdik; yazılımın kırılma önleyici özelliğini geliştirecektir.